Druga kolejka zmagań za nami

27.11.2022 r. na hali Uznam Arena miały miejsce kolejne zmagania naszej młodej koszykarskiej lidze. Zmagania te odbyły się zarówno w Dziecięcej Lidze Koszykówki jak i w Młodzieżowej Lidze Koszykówki.

Na pierwszy ogień do walki ruszyły dzieci, ponownie rozgrywając jednocześnie na obydwu połowach boiska niezwykle zacięte mecze. Niedziela ta okazała się „bratobójczą” niedzielą, ponieważ na przeciw siebie stanęły ekipy reprezentujące te same kluby. I tak na jednym boisku JCH The Sailors I Dz. podejmowało JCH The Sailors II Dz. a na drugim boisku MSK OSiR I Dz grał przeciwko MSK OSiR II Dz.

U Żeglarzy widać było jednak wyraźny podział, który przygotowali trenerzy na te rozgrywki i pierwsza drużyna okazała się zdecydowanie mocniejsza łatwo i dość wyraźnie pokonując swoich kolegów z „dwójki”. Nie oznacza to, że brakowało emocji i walki na boisku. Mecz w dobrym tempie z widocznymi elementami przepracowanej i założonej taktyki. Jednak przewaga fizyczna oraz skuteczności pod koszem dała wynik 37:2 dla JCH The Seilors I ale brawa za walkę i rywalizację należą się jak najbardziej obydwu zespołom.

Na drugim boisku Osirowcy walczyli między sobą i tutaj gra była bardziej wyrównana. Pierwsza połowa zdawała być się zdominowana przez OSiR I i zawodnicy schodząc na przerwę być może poukładali sobie w głowach że ten mecz już sam się wygra. Jednak po powrocie na boisko i wznowieniu gry to OSiR II zaczął dominować na parkiecie. Trener wprowadził skuteczniejszą taktykę i bardzo mocno zmotywował swoich zawodników, którzy zaczęli mocno odrabiać wynik. Na niespełna półtorej minuty do końca na tablicy wyników widniał remis. W końcówce więcej zimnej krwi i być może więcej szczęścia zachowali jednak zawodnicy jedynki, udało im się zdobyć w niewielkim odstępie czasu 2 szybkie kosze a w obronie nie pozwolili już rzucić sobie koszy. I to oni – MSK OSiR I Dz. wyszarpali sobie to zwycięstwo. Tutaj także ogromne brawa należą się obydwu drużynom, za walkę, hart ducha i emocje jakie dostarczyli swoim kibicom.

Po DLK na parkiet weszli młodzieżowcy i na pierwszy rzut poszły popularne Galaretki (ODW Jelly), które niestety zostały „zjedzone” przez Logos. Logos w tym spotkaniu tradycyjnie postawił na prostotę koszykówki, zdecydowanie wykorzystując swoje największe atuty – siłę i wzrost. Co prawda Jelly robiły co mogły mozolnie budując swój zasób punktowy jednak przewaga wypracowana w pierwszej połowie zdecydowanie wystarczyła do spokojnej gry do końca meczu. Widowiskowo mecz jednostronny i bez większej historii a dominacja siły Logosu być może wystarczy w stanowieniu o sile całej ligi. 36:15 dla Logosu.

Następne spotkanie to trzeci tego dnia „bratobójczy” pojedynek. Naprzeciw siebie stanęły bowiem zespoły JCH The Sailors I i JCH The Sailors II. Tutaj trenerzy podobnie jak w Dziecięcej Lidze Koszykówki, postanowili podzielić swoje zasoby kadrowe wg zasady – jedynka mocniejsza, dwójka już nieco słabsza. Ale żeby nie było tak prosto początek spotkania wcale nie był zdominowany przez Żeglarzy I ponieważ nie mogli wejść w swój właściwy rytm, popełniali dużo prostych błędów i odnosiło się wrażenie, że potraktowali ten mecz treningowo i ćwiczyli różne ustawienia i zagrania. Niestety mimo to przeciwnicy nie zdołali wykorzystać tej niemocy i nie nawiązali punktowej rywalizacji – zabrakło chyba siły ognia. Po zmianie stron Jedynka jednak poprawiła skuteczność wyraźnie przyspieszając co pozwoliło zrobić dużą przewagę i utrzymać ją do końca spotkania. Drudzy robili co mogli ale niestety widać było przewagę w ograniu ale optymistyczne jest to, że grali do końca, nie spuszczając głów za co należą im się duże brawa i słowa uznania. JCH The Sailors I – JCH The Sailors II – 52:6.

A za dwa tygodnie – 11.12.2022 r kolejne zmagania w obydwu ligach. Będzie jak zwykle ciekawie. Zatem zapraszamy już dzisiaj sympatyków koszykówki, rodziców, dziadków, dalszą i bliższą rodzinę do obserwowania i kibicowania swoim dzieciom, znajomym. Będzie nam miło Was ponownie widzieć. Do zobaczenia na Uznam Arenie.