Wystartowaliśmy

Dnia 13.11.2022 r. zainaugurowaliśmy zmagania dzieci i młodzieży w piłce koszykowej. Totalną nowością była Dziecięca Liga Koszykówki natomiast Młodzieżowa Liga Koszykówki rozpoczęła swoją drugą edycję.

Zawody zostały stworzone z myślą o rozwoju koszykówki w naszym mieście, integracji środowiska, sprawdzenie swoich możliwości w starciu z kolegami z różnych klubów/sekcji, prezentacja nabytych umiejętności przed rodziną oraz a może i przede wszystkim dla dobrej zabawy zawodników w ramach nagrody za sumienność na treningach. Dziecięca Liga Koszykówki składa się z 4 zespołów – po dwa ze szkółki JCH The Sailors oraz Młodzieżowej Sekcji Koszykówki przy OSiR „Wyspiarz”. Starsi koledzy z „Młodzieżówki” występują w podobnej kombinacji dodatkowo zasileni drużyną Logosu.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli młodsi adepci i rozegrali swoje mecze oparte o zasady minikoszykówki. Odbyły się dwa mecze jednocześnie na odpowiednio zmniejszonych boiskach i na dystansie 24 minut (2×12 minut). Na pierwszym boisku odbył się mecz pomiędzy MSK OSiR I a JCH The Sailors II. W meczu tym emocji nie brakowało i trzymały w napięciu zawodników jak i rodziców do samego końca. Zawzięta walka pozwalała Żeglarzom w miarę kontrolować mecz jednak w końcówce więcej zimnej krwi i szczęścia mieli zawodnicy Osirowców co w ostatnich minutach pozwoliło przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 23:17 dla MSK OSiR. Równorzędnie na drugim boisku spotkały się drugie ekipy tych samych klubów – MSK OSiR II kontra JCH The Sailors I. Tutaj bezwzględna była dominacja Sailorsów, którzy po jednostronnym widowisku pokonali swoich rywali w stosunku 50:4. Na tym zmagania dzieci zakończono i na parkiet weszli młodzieżowcy, których rozgrywki odbyły się już na pełnowymiarowym boisku w wymiarze 32 minut (4x8min.)

W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęła druga ekipa JCH The Sailors II i Fundacja Logos. Górą w tym spotkaniu okazali się zawodnicy Logosu dosyć pewnie pokonując swoich rywali 35:11. W grze tej Logos wykazał się większym doświadczeniem oraz fizycznością na boisku co pozwoliło na pełną kontrolę meczu od samego początku. W drugim meczu doszło do bratobójczej walki pomiędzy zawodnikami MSK OSIR I a MSK OSiR II. Tutaj mecz był zdecydowanie wyrównany i na niespełna 3 min. do końca spotkania był remis. Niestety pierwsi Osirowcy popełnili kilka błędów w rozegraniu co skrzętnie wykorzystała druga z ekip i tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w tym meczu 30:23.

Na tym zakończono dzisiejsze zmagania, rozdane został pierwsze punkty a zawodnicy i rodzice poczuli smak rywalizacji co przekłada się na to, iż czas oczekiwania na kolejne spotkania będzie się dłużył. Zatem zapraszamy już dzisiaj na kolejne zmagania w ramach DLK i MLK, które odbędą się za dwa tygodnie. Do zobaczenia na Uznam Arenie.