vs

Podsumowanie

Już początek był zaskoczeniem.
Wbrew temu co napisane powyżej to właśnie The Sailors rozpoczęli z wysokiego C łatwo zdobywając pierwsze 10 punktów i co ciekawe, szybko je zdobywając . Początek to przede wszystkim świetna gra w obronie, czytanie gry pozwoliło na przechwyty (Antoni Rudziński brylował w tej statystyce), które skutecznie zamieniali na punkty. Dziewczyny jakby od początku „nie weszły w mecz”, zaczęły trochę ospale i niepewnie, z dużą ilością strat spowodowaną aktywną obroną chłopaków, która była dla nich zaskoczeniem. A być może próbowały wykonać założenia taktyczne czyli wyćwiczone zagrywki. Natomiast każda kolejna minuta to konsekwentna gra Żeglarzy, walka na tablicy, dużo zbiórek i szybkich podań uruchamiających kontrataki i dających „łatwe punkty”.
W drugiej kwarcie dziewczęta spokojnie budując swoje akcje, rozciągały grę szeroko na skrzydła i zaczęły nadrabiać zaległości punktowe. I tutaj kolejne zaskoczenie, bo wiele z tych mozolnie konstruowanych ataków, kończyły się celnym rzutem z pod samej tablicy. I już w tym momencie meczu widzieliśmy jaką pracę obie drużyny wykonały na treningach. The Sailors pokazali obronę w strefa 3-2 gdzie świetnie pracowali na „szczycie strefy”, co skutkowało przechwytami i szybkimi kontratakami. Dziewczęta natomiast pokazały się w przemyślanych, wytrenowanych akcjach w ataku, proponując odpowiedz na obronę 3-2, a mianowicie szerokie rozciągnięcie gry za plecy pierwszej linii strefy.
Czwarta kwarta to prawdziwy dreszczowiec. Kosz za kosz. Gdy na tablicy wyników do końca meczu pozostało ostatnie 3 min był remis. Wtedy The Sailors przestrzelili kilka rzutów, a OSiR zdobył 2 punkty przewagi i „dowiózł’ ją końca, mimo jeszcze kilku prób rzutowych The Sailors …niestety nie udało się zmienić wyniku.

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon
13 listopada 2021 10:30 Młodzieżowa Liga Koszykówki 2021

Court

Uznam Arena
Kompleks Sportowy „Uznam Arena”, Szkolna, Osiedle Grunwaldzkie, Osiedle Matejki, Świnoujście, województwo zachodniopomorskie, 72-611, Polska